Nieuwsbrief Herfst 2022

 

V

Nieuwsbrief Nr.23

an de Voorzitter

Beste Wielervrienden,

Het ’s avonds fietsen met de onze club ligt al weer een tijdje achter ons. De tijd vliegt als je het naar je zin hebt, is een veel gehoorde uitdrukking en deze geldt zeker voor onze leuke clubritten. Veel mooie zonnige en droge fietsdagen hebben we gehad  en  waar we met een sportief gevoel op terug kunnen kijken.  In de bestuursvergadering hebben we, zoals elk jaar aan het eind van het seizoen, stilgestaan bij de afgelopen periode.  Als je evalueert heb je de neiging om wat meer de focus te leggen op wat er verbeterd kan worden dan naar wat er goed is gegaan. Toch hebben we als bestuur unaniem de conclusie getrokken dat we echt een mooi seizoen met elkaar hebben beleefd. Op één incident na, in een van de laatste ritten van het seizoen, zijn de ritten zonder noemenswaardige ongelukken verlopen en daar zijn we heel erg blij mee. Veiligheid blijft wat ons betreft het allerbelangrijkste thema voor de club. Om alert te blijven zullen we dan ook nu weer cursussen en evaluatiemomenten gaan inplannen voor de wegkapiteins om de ritten nog beter  te laten verlopen dan nu het geval is. Een bedankje aan al onze wegkapiteins is wel op zijn plek en ik wil hen dan ook namens het bestuur danken voor hun inzet. Mede dankzij hun inzet zijn we tot dit mooie resultaat gekomen. Het komende seizoen zullen we weer een aantal leuke activiteiten opzetten waarvan ik er een paar wil noemen maar die verder ook in de nieuwsbrief zullen staan.Op 5 november is er de herfstborrel in cafe het Kuipertje in Heukelum. Daarnaast zullen we het komend seizoen ook aan een aantal landelijke toertochten mee gaan doen mits daar voldoende belangstelling voor is. We denken o.a. aan de Jan Jansen classic en de ontwakenings-tocht van de Driebergse fietsclub. Heb je suggesties en wil je mee helpen met het organiseren? Laat het ons weten. Daarnaast zal er een MTB clinic worden georganiseerd en wordt er overwogen om ook een baanclinic in de agenda op te nemen. Genoeg leuke dingen te doen dus. Ik wens jullie allemaal een goed en sportief winterseizoen, blijf veilig op je fiets zitten en ik hoop dat iedereen in het voorjaar weer enthousiast maar vooral gezond aan de streep van het nieuwe wielerseizoen zal verschijnen.

 Cees Taal, voorzitter WTC Glasstad Leerdam

Herfstborrel – Zaterdag 5 novemberAl jaren een goed gebruik, na het fietsseizoen is er de herfstborrel waar onder het genot van een zelfgebrouwen biertje teruggekeken wordt op het seizoen wat achter ons ligt. Vorig jaar was het lekker druk op de borrel, we kunnen weer op dezelfde plek terecht. De locatie is de gezellige brouwerij ’t Kuipertje in Heukelum. Wat: Herfstborrel WTC Glasstad LeerdamWaar: Brouwerij ’t Kuipertje, Appeldijk 18 in HeukelumWanneer: Zaterdag 5 november van 16:00 tot 19:00
MTB en Baan ClinicVoor iedereen met een mountainbike organiseert WTC Glasstad Leerdam, in samenwerking met MTB- gids heuvelrug, op zaterdag 12 november een mountainbike clinic in de bossen bij Leersum.  Er wordt gestart met vaardigheidsoefeningen op een trainingsveld en daarna wordt er een route gereden over het MTB parcours van Leersum. Er is 1 instructeur per 5 deelnemers. Lijkt het je leuk om je mountainbike techniek bij te schaven? Geef je dan snel op!Zaterdag 12 november: MTB ClinicTijd: 14:00 tot 17:00Locatie: Bossen bij LeersumKosten: € 30,- per persoonOp zondag 8 januari organiseren we een baanwielrenclinic in het Velodrome in Amsterdam. Op deze baan worden in de wintermaanden tal van wedstrijden gehouden zoals de 6 daagse van Amsterdam, Nederlandse kampioenschappen achter Derny’s en diverse jeugd NK’s. Onder leiding van een ervaren trainer zal de baan 2 uur exclusief voor onze groep ter beschikking staan. Een half uur voor aanvang van de clinic worden we ontvangen en kunnen we huurfietsen en schoenen passen. Als je schoenen hebt met SPD-SL pedalen, kun je je eigen schoenen aan. Houdt de app in de gaten voor de datum en opgave.Zondag 8 januari 13:00 – 16:30Locatie: Velodrome, Sloterweg 1045, AmsterdamKosten: € 30,- per persoon
FietsmaatjesOnze club is sinds afgelopen jaar vaste sponsor geworden van stichting Fietsmaatjes in Leerdam. Fietsmaatjes heeft tot doelstelling is om mensen die nog graag willen fietsen, maar dit zelfstandig niet meer kunnen, fietstochten van circa 1-3 uur aan te bieden. Dit zijn fietstochten op een duofiets. De fietsen hebben een elektrische trapondersteuning. Bij de duofiets is het mogelijk om zittend naast een vrijwilliger (fietsmaatje) zelf mee te trappen. De gast maakt zelf de keuze of men wel of niet wil mee trappen. Met deze wekelijkse of twee-wekelijkse fietstochten wordt het isolement van de gasten doorbroken, komen de gasten op een gezellige manier letterlijk in beweging en ontstaan er unieke contacten tussen gasten en vrijwilligers. Fietsmaatjes laat mensen genieten van Leerdam en omgeving.  Aangezien onze leden ook zo van fietsen houden en gelukkig dit vaak en ver zelf kunnen doen, leek het ons goed om dit ook aan minder mobiele Leerdammers te gunnen. Om die reden zijn wij nu jaarlijkse sponsor van Fietsmaatjes. Er wordt nog gezocht naar mensen die af- en toe op pad willen met een fietsmaatje in de Duofiets. Lijkt dat je wat ? Kijk dan op: https://www.fietsmaatjesleerdam.nl/